Publiczne Gimnazjum nr 1 w Swiebodzinie

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Reklama

Sukcesy ogólnopolskie naszych literatek

Email Drukuj PDF

Uczennice kl. III E - Alicja Leśniewska i Anna Zdziennicka - zostały tegorocznymi laureatkami ogólnopolskich konkursów literackich.

Alicja reprezentowała nasze województwo w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym, odbywającym się w Legnicy, na którym otrzymała dyplom i nagrodą Przewodniczącego Jury.

Legnica od 1984 roku jest nieprzerwanie organizatorem ww. konkursu. Jest to zasługa i inicjatywa miejscowego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Co roku w listopadzie miasto staje się stolicą krasomówców, którzy przyjeżdżają tu na święto pięknej polszczyzny.

W Konkursie wzięło udział 25 gimnazjalistów z 13 województw naszego kraju, do finału zakwalifikowano 5 osób.

Alicja przygotowała dwa teksty, których tematy brzmiały: "Nie jestem godzien - życie i działalność społeczna Jana Sobocińskiego" oraz "Siostry boromeuszki - historia,której nie znacie".

Należy dodać, że ideą konkursu jest propagowanie lokalnego patriotyzmu. Oprócz występów krasomówczych, młodzież miała okazję do integracji w ramach zajęć teatralnych.

To nie pierwszy sukces Alicji. W ubiegłym roku szkolnym została laureatką konkursu biologicznego, międzywojewódzkiego konkursu recytatorskiego " O laur sztuki i narodu", konkursu literackiego " Radość pisania" oraz szkolnego konkursu " Superjedynki Jedynki".

 

Poprawiony: piątek, 29 kwietnia 2016 08:24 Więcej…

MUFFIN'S DAY

Email Drukuj PDF

Piątego kwietnia odbyła się już trzecia edycja Święta Muffinki. Uczniowie przygotowali kolorowe plakaty i napisy w języku angielskim, które zostały rozwieszone na terenie całej szkoły. Rozdawane były również przepisy jak przygotować te pyszne babeczki. Podczas długiej przerwy odbył się pokaz pieczenia smakołyków, uczennice objaśniały sposób wykonania i pokazywały niezbędne składniki.  Jednak największą popularnością cieszyły się muffinki przygotowane przez naszych uczniów. Wszystkim dopisywały apetyt i dobry humor.

 

Poprawiony: czwartek, 14 kwietnia 2016 12:33 Więcej…

Teatralna przygoda Zespołu

Email Drukuj PDF

Członkowie „Zespołu” od początku jego istnienia odwiedzają najlepsze teatry i muzea w Polsce. W ten sposób zwiedzili już Warszawę, Trójmiasto i Wrocław. W tym roku ponownie zawitali do stolicy Dolnego Śląska, zwiększając przy okazji ilość obejrzanych spektakli do trzech. Zaraz po przyjeździe 18.03.2016 zwiedzili multimedialną wystawę „7 cudów Dolnego Śląska” we wrocławskim Ratuszu, wjechali na 50 piętro Sky Tower, skąd podziwiali panoramę miasta oraz – co stanowiło główny punkt programu tego dnia- poznali Teatr Muzyczny Capitol zarówno od kulis, jak i od strony widowni. Spektakl „Y” z muzyką zespołu The Beatles w niezwykłym wykonaniu i aranżacjach sprowokował trwające długo w nocy dyskusje i rozważania. Dla większości było to pierwsze zetknięcie z teatrem niekonwencjonalnym, współczesnym i nieprzewidywalnym.

Poprawiony: czwartek, 14 kwietnia 2016 10:42 Więcej…

WYNIKI IV KONKURSU LITERACKIEGO - RADOŚĆ PISANIA

Email Drukuj PDF

WYNIKI VI EDYCJI KONKURSU LITERACKIEGO „RADOŚĆ PISANIA”

 

Na VI edycję Konkursu Literackiego „Radość pisania” nadesłano 30 prac.

Jury w składzie:

Magdalena Kielbratowska – polonistka, przewodnicząca komisji

Norbert Szatkowski – pisarz

Krystian Saja – doktorant Uniwersytetu Zielonogórskiego

Małgorzata Sawiak – polonistka

Iwona Rutkowska - polonistka

Aneta Kozłowska – polonistka

postanowiło nagrodzić osiem osób i przyznało pięć wyróżnień w dwóch kategoriach wiekowych.

 

Poprawiony: czwartek, 14 kwietnia 2016 07:37 Więcej…

I miejsce w Konkursie Poezji Angielskiej

Email Drukuj PDF

W piątek 11 marca 2016 roku uczeń naszej szkoły Mateusz Derlatka z klasy 3e wraz z Panią Moniką Lemieszko udali się do Zielonej Góry do Zespołu Szkół Ekologicznych na Finał X edycji Konkursu Poezji Angielskiej, w tym roku odbywającej się pod hasłem "Peace-ful poems". Na miejscu okazało się, iż uczeń naszej szkoły zdobył I miejsce a jego wiersz spodobał się najbardziej z sześćdziesięciu nadesłanych na konkurs prac. Mateuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zachęcamy do lektury zwycięskiego utworu:)

 

Poprawiony: środa, 13 kwietnia 2016 08:24 Więcej…

GIEŁDA SZKÓŁ I ZAWODÓW 2016

Email Drukuj PDF

Drodzy rodzice i uczniowie klas trzecich !


Jak co roku pragniemy Wam pomóc w wyborze szkół ponadgimnazjalnych. Dlatego 15 marca 2016 r. o godzinie 16.30 odbędzie się w naszej szkole Giełda Szkół i Zawodów. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z pełną ofertą szkół ponadgimnazjalnych naszego miasta i okolic.

W tym roku zaprezentuje się aż 9 szkół ponadgimnazjalnych:

 1. Zespół szkół Ogólnokształcących w Świebodzinie

 2. Zespół Szkół Technicznych i Zawodowych w Świebodzinie

 3. Zespół Szkół Technicznych ze Skwierzyny

 4. Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie

 5. Technikum Leśne w Rogozińcu

 6. Zespół Szkół Zawodowych PBO w Zielonej Górze

 7. Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych w Zielonej Górze

 8. Zespół szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bobowicku

 9. Zespół szkół Technicznych w Zbąszynku

 

Będzie tez okazja zdobycia informacji o aktualnym rynku pracy oraz praktykach zawodowych w różnych zawodach, gdyż przybędą na to spotkanie przedstawiciele:

 1. Cechu Rzemiosł Różnych

 2. Klubu Pracy

Wszystkie szkoły prezentują się w atrakcyjny sposób i będzie można swobodnie porozmawiać i dowiedzieć się więcej ciekawych informacji o wybranej szkole od ich przedstawicieli.

To jedyna taka okazja, aby pomóc swojemu dziecku w podjęciu trudnej życiowej decyzji związanej z wyborem szkoły i zawodu!

Sukces zawodowy dziecka zależy w dużym stopniu od zaangażowania rodzica w jego wybory!

Dlatego Rodzicu przyjdź ze swoim dzieckiem i pomóż mu w tej trudnej decyzji!

 

 

Zapraszamy

 

Poprawiony: wtorek, 12 kwietnia 2016 13:00 Więcej…

W drodze po laury

Email Drukuj PDF

Konkursy przedmiotowe Lubuskiego Kuratora Oświaty cieszą się wśród gimnazjalistów dużym zainteresowaniem. Rokrocznie wielu uczniów w listopadzie rozpoczyna zmagania z wybranymi przedmiotami, wierząc w swoje umiejętności, wiedzę i sukces. Każdy ze startujących w trzystopniowym konkursie liczy na osiągnięcie, dającego prestiż, uznanie i całkiem wymierne korzyści, tytułu laureata. Jego zdobycie to nie jest jednak prosta sprawa. Trzeba bowiem wykazać się poza programową wiedzą i umiejętnościami już na etapie szkolnym, potem rejonowym i wojewódzkim. Stopień trudności rośnie wraz z kolejnymi zawodami.

W bieżącym roku szkolnym do konkursów przedmiotowych przystąpiło 158 uczniów z klas od 1 do 3. Do etapu rejonowego, uzyskując 80 i więcej procent możliwych do zdobycia punktów, przeszło 43 uczniów. Niektórzy starowali w kilku konkursach. Na etapie wojewódzkim szkołę reprezentować będzie 13 potencjalnych finalistów i laureatów.

Mateusz Mikołajczyk z klasy 3g ubiega się o 4 tytuły z fizyki, chemii, geografii i matematyki.

Oskar Ptak z 3g ubiega się o 2 tytuły z fizyki i chemii.

Dominik Dolnik z 3 g ubiega się o 2 tytuły z geografii i matematyki.

Alicja Leśniewska z 3e kolejny już rok pragnie zdobyć laury w konkursie biologicznym. Jest już ubiegłoroczną laureatką tego konkursu.

O tytułu laureatów walczą także:

Marvin Rutz z klasy 1 b z języka niemieckiego, Teodor Czyż z klasy 2a z chemii, Filip Pihan z 3a z historii, Jakub Podlipniak z klasy 2e z historii.

Należy też wspomnieć o nauczycielach przygotowujących uczniów do kolejnych startów. Z matematyki opiekę na finalistami sprawuje pan Tomasz Józefowski. Do konkursu z chemii uczniów przygotowuje pani Lucyna Czachor. Zmagania z fizyką wspiera pani Małgorzata Jaroszewicz. W tajniki geografii uczniów wprowadza pan Sławomir Rostek, z biologii uczennicę prowadzi pan Artur Walczak, do historii przygotowują pani Danuta Naumiec i pan Andrzej Perz, a z języka niemieckiego z uczniem pracuje pani Alicja Choniawko.

Gratulujemy dotychczasowych sukcesów finalistom i ich opiekunom, trzymamy mocno kciuki za dalsze owocne starty naszych uczniów.

 

Poprawiony: piątek, 08 kwietnia 2016 11:46 Więcej…

Strona 6 z 29