Publiczne Gimnazjum nr 1 w Swiebodzinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Reklama

Z historią regionu za pan brat…

Email Drukuj PDF

16 lutego 2016 roku odbył się finał powiatowego konkursu historycznego: ''Dzieje Ziemi Świebodzińskiej". Głównym celem konkursu było powiększenie świadomości lokalnej, obywatelskiej, patriotycznej i europejskiej wśród młodzieży, a także poszerzenie wiedzy o lokalnej polityce, ustroju, administracji, gospodarce, kulturze i sporcie w okresie od pradziejów do czasów współczesnych. Finał konkursu podzielony był na część ustną i pisemną. W części ustnej uczestnicy mieli do wyboru przygotowanie i przedstawienie komisji własnej prezentacji oraz losowali 2 pytania. Część pisemna składała się z 45 pytań. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Matuk z klasy III g i Klaudiusz Czaja z klasy I f przygotowywani przez panią Agnieszkę Boruszewską.

Poprawiony: wtorek, 22 marca 2016 15:08 Więcej…

Weihnachtsmarkt w naszej szkole

Email Drukuj PDF

„Weihnachtsmarkt” w naszej szkole

 

Czas adwentu jest bardzo uroczyście obchodzony w Niemczech. We wszystkich miastach organizuje się jarmarki bożonarodzeniowe.

Klasy Ib i Id wraz wychowawczyniami postanowiły przybliżyć tę tradycję uczniom naszej szkoły i nie tylko...

W dniach 16. – 18. grudnia odbył się nasz szkolny jarmark. Było przesympatycznie! Od razu zapachniało Świętami. Była choinka a nawet Święty Mikołaj. Uczniowie przygotowali stoisko z piernikami, ciasteczkami, ozdobami i kartkami świątecznymi. Hitem okazał się gorący poncz z pomarańczą i przyprawami. Każdy uczeń mógł własnoręcznie wykonać świątecznego aniołka z papieru oraz wziąć udział w quizie na temat zwyczajów bożonarodzeniowych w Niemczech.

Dziękujemy wszystkim gościom za udział w imprezie, a przede wszystkim naszym rodzicom za zrozumienie i pomoc przy urządzaniu naszego jarmarku.

 

 

Der Weihnachtsmarkt in unserer Schule

 

Die Adventszeit wird in Deutschland sehr festlich gefeiert. In allen Städten organisiert man Weihnachtsmärkte.

Die Klassen 1b und 1d zusammen mit ihren Klassenlehrerinnen wollten diese Tradition unseren Schülern und nicht nur ihnen näher bringen.

Vom 16. bis zum 18. Dezember hat unser Schul-Weihnachtsmarkt stattgefunden.

Es war wunderbar! Sofort hat es nach Weihnachten geduftet. Es gab einen Weihnachtsbaum und sogar einen Weihnachtsmann. Die Schüler haben einen Stand mit Lebkuchen, Plätzchen, Weihnachtsschmuck und Weihnachtskarten vorbereitet. Der Hit war heißer Punsch mit Oragen und Gewürzen. Jeder Schüler konnte selbst einen Engel aus Papier basteln oder an einem Quiz über die deutschen Weihnachtstraditionen teilnehmen.

Wir danken herzlich allen Gästen für die Teilnahme an dieser Veranstaltung und vor allem den Eltern für das Verständnis und die Hilfe bei der Organisation unseres Weihnachtsmarktes.

link do galerii

Poprawiony: wtorek, 02 lutego 2016 09:25

Jarmark

Email Drukuj PDF

6 grudnia tego roku odbył się w naszym mieście siódmy już świąteczny jarmark. Stoiska z ozdobami i wszelakimi różnościami ustawiono na rynku przed ratuszem. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie ,,Nasza Wieś”. Uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum także wzięli udział w jarmarku. Na stoisku Jedynki oferowano świąteczne ozdoby wykonane przez uczniów pod kierunkiem nauczycielek pani Jolanty Monczyn, Elżbiety Szymańczuk, Ewy Dębowskiej oraz Eweliny Gonty na zajęciach artystycznych i technicznych, warsztatach krawieckich i zajęciach specjalistycznych. Wśród nich znalazły się kartki świąteczne, choinki z wikliny papierowej, aniołki z masy solnej, torby, poszewki na poduszki i fartuszki. Sprzedażą wyrobów zajęli się Wiktoria Jabłońska, Dominik Kwiran, Katarzyna Rokita, Monika Urbaniak, Magdalena Szymańska z klasy 3 c.

W jarmarku pomocą służyli wolontariusze naszej szkoły: Karolina Duraj, Natalia Łazarewicz, Michał Matuk, Natalia Bogusz, Jagoda Rodziewicz, Karolina Banaś prowadzeni przez panie pedagog Iwonę Łazarewicz i Marlenę Przygońską.

Kolędy i pastorałki w wykonaniu gimnazjalistów przygotowanych przez panią Iwonę Bloch umilały czas uczestnikom jarmarku.

Celem imprezy była integracja ze środowiskiem lokalnym i promocja naszego gimnazjum. Za uzyskane środki finansowe szkoła zakupi materiały na zajęcia artystyczne.

link do galerii

Poprawiony: piątek, 15 stycznia 2016 09:35

MARATON PISANIA LISTÓW

Email Drukuj PDF

10 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, z tej okazji w naszej szkole, już po raz kolejny, odbywał się Maraton Pisania Listów. Uczniowie pisali listy w obronie 10 osób, których prawa człowieka zostały złamane. To wyjątkowa okazja, by pomóc takim osobom.

W tym roku Maraton odbywał się już po raz szesnasty. W dniach 4-13 grudnia w blisko 600 miejscach w całej Polsce pisano listy w obronie osób, których prawa człowieka zostały złamane. Miliony osób na całym świecie przyłączają się do akcji

W tegorocznej akcji udział wzięło ponad 180 uczniów naszej szkoły, którzy bezinteresownie poświęcili swój czas i powiedzieli "nie" łamaniu praw człowieka.

Maraton Pisania Listów pokazuje, że działając razem i solidarnie możemy przeciwstawić się naruszeniom praw człowieka i osiągnąć sukces.

Poprawiony: poniedziałek, 04 stycznia 2016 14:15

Kolejny sukces naszego programisty

Email Drukuj PDF

Sebastian Szczepański z klasy 3E zakwalifikował się jako jeden z dwóch uczniów z województwa lubuskiego do etapu okręgowego ogólnopolskiej X Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. To już kolejny sukces naszego programisty! Przypomnijmy, w ubiegłym roku Sebastian zakwalifikował się do etapu okręgowego w zawodach indywidualnych oraz jako jeden z czterech zawodników z naszego gimnazjum w rozgrywkach drużynowych.

 

Poprawiony: wtorek, 02 lutego 2016 09:26 Więcej…

„Świat jest teatrem” - „Zespół” w Szczańcu.

Email Drukuj PDF

 

„Świat jest teatrem” - „Zespół” po raz piąty w Szczańcu.

 

W dniach 13.11.2015 – 15.11.2015 „Zespół” wokalno –teatralny działający przy naszym gimnazjum po raz piąty przebywał na Warsztatach Technik Teatralnych w Szczańcu. Ich celem jest zintegrowanie grupy i lepsze poznanie się –zwłaszcza w przypadku nowych członków Zespołu, zdobycie nowych doświadczeń i wiedzy, rozwój umiejętności oraz poznanie nowych technik i dziedzin wiedzy. Jak co roku, warsztaty kończą się koncertem, który jest podziękowaniem dla społeczności Szczańca za gościnę i życzliwe przyjęcie. W tym roku nosił on tytuł „Świat jest teatrem i inspirowany był twórczością W. Szekspira.

 

Poprawiony: piątek, 15 stycznia 2016 09:39 Więcej…

Poezja łączy pokolenia

Email Drukuj PDF

Poezja łączy pokolenia

współpraca Grupy Teatralnej z Sekcją Literacką UTW

Poprawiony: poniedziałek, 04 stycznia 2016 17:45 Więcej…

Strona 7 z 29