Publiczne Gimnazjum nr 1 w Swiebodzinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Reklama

Skrócone lekcje - 10 marca 2017 r.

Email Drukuj PDF

10 marca 2017 r.  w naszej szkole będą skrócone lekcje - czas trwania lekcji – 35 min

Więcej…

Język angielski - zajęcia wyrównacze

Email Drukuj PDF

W czasie ferii zimowych, w gabinecie 111 odbędą się zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego. Pobierz program zajęć.

Nasz uczeń na olimpiadzie matematycznej juniorów w Szczecinie!

Email Drukuj PDF

Już czwarty rok z rzędu uczeń naszej szkoły brał udział w II etapie Olimpiady Matematycznej Juniorów, który odbywa się jak co roku w Szczecinie. Kacper Kowalczyk uczeń klasy drugiej poszedł w ślady swoich starszych kolegów, którzy z sukcesami jako finaliści i laureaci konkursów przedmiotowych z matematyki ukończyli szkołę.

Więcej…

Maraton Pisania Listów

Email Drukuj PDF

W dniu 8 grudnia br. w godzinach 800-1430 w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. M. Kopernika w Świebodzinie odbył się Maraton Pisania Listów. Akcja ta była częścią corocznej XVI już kampanii przeprowadzanej przez Amnesty International w okolicach 10 grudnia, kiedy to przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka (w tym roku miało to miejsce w dniach 1-11 grudnia).

Więcej…

Możemy uniknąć wielu błędów

Email Drukuj PDF

Na to pytane, wydaje mi się, większość z nas odpowie twierdząco.  Niestety, liczne, przykre sytuacje i wypadki, które nie są tylko zrządzeniem losu, zdarzają się często przeczyć tej odpowiedzi. Bywa bowiem, że ludzie nie chcą lub nie potrafią odczytać przesłań autora  danej książki. Uważają, że czasy, w których przyszło im żyć, mają niewiele wspólnego z czytaną  literaturą bądź myślą, że to tylko fikcja literacka i nic podobnego nie może im się przytrafić. Twierdzą również, że życie przynosi wiele niespodzianek, z którymi każdy musi zmierzyć się indywidualnie, nie potrzebują rad ani nie wyciągają też żadnych wniosków. Temat sugeruje wiele możliwości, jednak osobiście uważam, że można uniknąć wielu błędów, analizując losy bohaterów  książek. Spróbuję to uzasadnić kilkoma chociażby argumentami.

Więcej…

Dzień profilaktyki w szkole

Email Drukuj PDF

1.12.2016 r. to dzień inny od pozostałych w naszej szkole. Dlaczego?  Zaproszono specjalistów różnych instytucji wspomagających na co dzień szkołę w wychowaniu i profilaktyce, aby podzielili się swoją obszerną wiedzą z młodzieżą na temat uzależnień, odpowiedzialności prawnej nieletnich, zagrożeń i niebezpieczeństw życia codziennego, zachowań w sytuacjach zagrożenia, możliwości uzyskiwania pomocy i wiele innych. Na nasze zaproszenia odpowiedzieli przedstawiciele Sądu, Policji, Straży Pożarnej, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Ośrodka dla uzależnionych w Nowym Dworku, Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, szpitala dla uzależnionych w Ciborzu oraz zespół profilaktyczny z Białegostoku „Wyrwani z Niewoli”. Młodzież uczestnicząca w tym ogromnym przedsięwzięciu szkoły bardzo pozytywnie oceniła przegotowane przez „fachowców” prelekcje, a zespól „Wyrwani z Niewoli” pozostawił do tego stopnia niedosyt, iż młodzież oczekuje powtórki koncertu profilaktycznego w niedługim czasie.

Więcej…

Torba charytatywna Caritas

Email Drukuj PDF

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” - Ks. Mieczysław Maliński.

Zachęcamy społeczność naszej szkoły  do włączenia się w akcję TORBA CHARYTATYWNA CARITAS. 6 grudnia rozpoczynamy świąteczną zbiórkę żywności, środków czystości, słodyczy i zabawek dla najbardziej potrzebujących. Akcja potrwa do 13 grudnia 2016r. Dary będzie można przekazać również podczas zebrania z rodzicami 13 XII (TORBY CHARYTATYWNE będą wystawione na parterze w budynku głównym).

Strona 2 z 29