Publiczne Gimnazjum nr 1 w Swiebodzinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

EXIT TOUR W NASZYM GIMNAZJUM

Email Drukuj PDF

EXIT TOUR W NASZYM GIMNAZJUM

 

6.04.2011 był dniem nietypowym w naszej szkole, a dlatego, że realizowano bardzo ciekawy program profilaktyczny EXIT TOUR, w ramach którego prowadzono wykłady z zakresu profilaktyki i wychowania.

Podczas spotkań z młodzieżą wykładowcy o światowej renomie poruszali tematy związane z zapobieganiem zachowaniom ryzykownym, problemom alkoholowym i narkotykowym, seksualności, umiejętności rozwiązywania konfliktów i postrzegania świata. Ciekawym tematem dla młodzieży był Holocaust – namiastka „okrutnej historii”.

Jednak największą atrakcją programu były występy amerykańskiej grupy rockowej – Dizmas oraz spotkanie z członkami zespołu w formie warsztatów, podczas których uczniowie mogli bliżej poznać kulturę Stanów Zjednoczonych, uczyć się zasad „zdrowej” rywalizacji i ciekawej integracji.

Program spotkał się z dużą aprobatą ze strony uczniów i nauczycieli naszej szkoły, a profesjonalizm kadry prowadzącej zajęcia wpłynął na atrakcyjność i poziom prowadzonej profilaktyki.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia