PASOWANIE NA GIMNAZJALISTĘ

PASOWANIE NA GIMNAZJALISTĘ

Tradycją Publicznego Gimnazjum nr 1 w Świebodzinie już od lat jest uroczyste przyjmowanie uczniów klas pierwszych do grona gimnazjalistów. W tym roku uroczystość pasowania pierwszoklasistów odbyła się 07 października 2011 roku w sali widowiskowej Świebodzińskiego Domu Kultury. Ślubowanie złożyło 218 uczniów z dziewięciu klas.

Część oficjalną rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie Hymnu Państwowego. Następnie gimnazjalistów, ich rodziców i zaproszonych gości powitała Pani Dyrektor Ewa Chodkiewicz, przypominając, iż ślubowanie zobowiązuje- przede wszystkim do rzetelnej nauki i zdobywania nowych umiejętności oraz do godnego reprezentowania szkołyPóźniej głos zabrali jeszcze: p. Ryszard Graczyk, przewodniczący Rady Rodziców p. Piotr Nawojczyk, ks. Zbigniew Matwiejów oraz przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego Zofia Sielicka. Wszyscy życzyli „pierwszakom” sukcesów i tego, by jak najlepiej wykorzystali każdy dzień nauki. Po przemówieniach nastąpiło ślubowanie na sztandar, które w imieniu swoich kolegów złożyli przewodniczący poszczególnych klas. Dodatkowo, jak co roku, zaprzysiężeni zostali nowi członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego. Część oficjalną zakończyło odśpiewanie przez uczennicę klasy Id Karolinę Tyrańską i wszystkich zebranych Hymnu Szkoły. Cała uroczystość poprowadzili uczniowie klas I –Dominika Han ( I f) i Mateusz Wojciechowicz ( I i).

Jak każe obyczaj szkoły, po części oficjalnej miała miejsce część artystyczna, podczas której swoje talenty zaprezentowali przede wszystkim pierwszoklasiści. Program pod tytułem „Dla wszystkich starczy miejsca” rozpoczął uczeń klasy II b – Wojciech Wojtaszek -„Pieśnią na wejście” z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa. Akompaniował mu Remigiusz Czechowski z klasy I i. Podczas piosenki na scenie powoli pojawiali się pozostali młodzi artyści, którzy wykonali piosenki z repertuaru H. Frąckowiak, S. Soyki, Starego Dobrego Małżeństwa oraz M. Grechuty. Oprócz popisów wokalnych uczniowie zaprezentowali wiersze T. Różewicza, Cz. Miłosza, E. Stachury i J. Twardowskiego.

Na koniec uczniowie klas pierwszych obejrzeli film „Piraci z Karaibów. Na nieznanych wodach.”

W części artystycznej udział wzięli : Wojciech Wojtaszek -kl. II b (śpiew), Remigiusz Czechowski -kl. I i (akompaniament), Eliza Klejbach , Anna Goździcka , Angelika Ziach- wszystkie z kl. I e ( śpiew), Julia Sawicka – I i (śpiew), Dominik Fijałkowski -kl. Ii (śpiew), Mikołaj Brzóska -kl. I i (akompaniament), Anna Sajdyk -kl. I c (akompaniament), Karolina Cichocka, Natalia Cenin, Magdalena Kowalik, Ł. Hoffman -wszyscy z kl. I a ( recytacja), Eliza Szwedt, Alicja Oknińska -kl. I d (recytacja), Nikola Wolska i Magdalena Molicka – kl. I e ( recytacja), Karolina Słodyńska, Gabriela Bartoszewska, Wiktoria Lebiotkowska, Joanna Matyjaszczyk, - kl. I i ( recytacja).

Część artystyczną przygotowali: Małgorzata Sawiak i Tomasz Szylko ( opieka muzyczna). Scenografia : E. Szymańczuk.

Uczniów do uroczystości pasowania przygotował opiekun samorządu uczniowskiego – p. Artur Walczak.

ZAPRASZAMY NA FILM Z UROCZYSTOŚCI