5 edycja „Super jedyki - jedynki” przeszła do historii

12.12.2012 na tę datę uczniowie, Publicznego Gimnazjum nr 1 czekali z niecirpliwością. Po raz kolejny w domu kultury miał miejsce konkurs który, ma za zadanie wyłanianie i odkrywanie talentów uczących się w gimnazjum. Lista występów była krótsza niż w zeszłym roku ale prezentacje był na najwyższym poziomie. Emocji było bardzo dużo, każdy pokazał na co go stać. Imprezę zorganizowali Piotr Dunaj i Piotr Skrzypek przy współpracy Pana Tomasza Szylko, Joanny Dunaj, Arlety Chodkiewicz, Sylwestra Wierzbickiego i Małgorzaty Sawiak.

Imprezę poprowadzili Joanna Dunaj i Sylwester Wierzbicki. Koncert rozpoczęła nasza absolwentka i ubiegłoroczna laureatka Klaudia Ripa. Po występie Klaudii na scenie pojawili się tegoroczni uczestnicy SuperJedynek. Najpierw zaprezentował swoją grę na skrzypcach Wiktor Ostrowski, a zaraz po nim w układzie tanecznym wystąpiła Klaudia Kotwica. Debiutujące - Klaudia Fraszko i Sylwia Makowska wykonały piosenkę "Jej ostatni rok", a Agnieszka Skwarz, również ubiegłoroczna uczestniczka konkursu, zaśpiewała piosenkę Eweliny Lisowskiej "Nieodporrny rozum". Duet w składzie Mikołaj Brzóska (klawisze) i Dominik Fijałkowski (śpiew) wystąpili z coverem piosenki Neila Younga "Hej hej, my, my".Hania Majewska i Małgorzata Arabczyk były miłym przerywnikiem i wytańczyły na scenie Hip Hopa. "Gimnazjalny" raper Damian Rowicki przedstawił własny utwór "Nikt nam nie powiedział". Wokalnie popisały się Żaneta Modliszewska, w utworze Moniki Brodki "Dziewczyna mojego chłopaka" i Julia Sawicka - "The Word is not enough"z repertuaru zespołu Garbage. Prawdziwym talentem okazał sie Daniel Buklarewicz zachywacjąc publiczność swoją grą na gitarze, wykonując utwór "Classical Gas". Karolina Roguska wprowadziła atmosferę szalonej imprezy w utworze Rihanny "Where are your been", a chwilę póżniej Ania Karolak piosenką kultowego zespołu Dżem "Do kołyski" spowodowała, że klimat na sali stał się bardziej nastrojowy. Duet Paula Żukowska i Adrian Kraciński zatańczyli układ taneczny - było na co popatrzeć, natomiast siostry Ewa i Marta Powel przypomniały nam jak szalone były lata 60 z gitarą w ręku („Lovers who wonder” Dion and Bellmonts). Z Weroniką Król "Popłyniemy daleko" , a Aleksandra Fliger brawurowo wykonując piosenkę Adele "Skyfall" przypomniała nam, że agent 007 jest wśród nas.

Komisja (w składzie: Ewa Chodkiewicz- dyrektor PG1, Piotr Nawojczyk- przewodniczący Rady Rodziców PG1, Jacek Bem- pomysłodawca konkursu, Malwina Atras- HTŚ Świebodzin i Wojciech Kucharski -wokalista i frontman zespołu "Cztery metry od chodnika") musiała wybrać spośród wszystkich uczestników 5 laureatów i 5 wyróżnień. Młodzieży, która zaprezentowała różnego rodzaju talenty, przyglądali się ich młodsi koledzy, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Laureatami konkursu zostali Damian Rowicki, Daniel Buklarewicz, Paula Żukowska i Adrian Kraciński , Ewa i Marta Powel oraz Aleksandra Fliger która otrzymała również nagrodę publiczności.

Wyróżnienia: Wiktor Ostrowski, Agnieszka Skwarz, Mikołaj Brzóska i Dominik Fijalkowski, Hania Majewska i Gosia Arabczyk oraz Julia Sawicka.

Młodzież otrzymała nagrody rzeczowe (tablety,słuchwaki), oraz extra stylowe statuetki.

Pani Ewa Chodkiewicz- dyrektor Publicznego Gimnazjum nr1, nie kryła zadowolenia z występów gratulując i nagradzając swoich uczniów, otrzymała od organizatorów niespodziankę w postaci pięknej tablicy upamiętniającej konkurs superjedynki – jedynki z dopiskiem ''odkrywcy talentów'', zapewniła że zajmie ona godne miejsce w szkole i będzie przypominać o pozytywnej idei artystycznej rywalizacji.

Uczniów wsparli również absolwenci szkoły, występujący w czasie obrad jury. Była to bardzo miła niespodzianka dla widzów, którzy śledzili poprzednie edycje konkursu. Mogli na własne oczy i uszy przekonać się, jak bardzo młodzież rozwinęła się od czasu swoich pierwszych występów na świebodzińskiej scenie. Rap Hadrio i C.Z.A, Taniec Ola Filinowicz i Adam Pokora, Śpiew Klaudia Ripa, Piotr Tatarynowicz i Paweł Tatarynowicz

Oczywiście impreza nie odbyłaby się gdyby nie nasi sponsorzy. Swoje wsparcie okazali nam:

Euro-box, BZ WBK odział w Świebodzinie,, Biuro Rachunkowe Podatnik, Sklep Medyczno Rehabilitacyjny Plus Monika Kruczek, Gmina Świebodzin, Wilbud Roman Bocer, Rada Rodziców PG1 , Remix s.a. , Compu-tec

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII