Publiczne Gimnazjum nr 1 w Swiebodzinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dzień profilaktyki w szkole

Email Drukuj PDF

1.12.2016 r. to dzień inny od pozostałych w naszej szkole. Dlaczego?  Zaproszono specjalistów różnych instytucji wspomagających na co dzień szkołę w wychowaniu i profilaktyce, aby podzielili się swoją obszerną wiedzą z młodzieżą na temat uzależnień, odpowiedzialności prawnej nieletnich, zagrożeń i niebezpieczeństw życia codziennego, zachowań w sytuacjach zagrożenia, możliwości uzyskiwania pomocy i wiele innych. Na nasze zaproszenia odpowiedzieli przedstawiciele Sądu, Policji, Straży Pożarnej, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Ośrodka dla uzależnionych w Nowym Dworku, Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, szpitala dla uzależnionych w Ciborzu oraz zespół profilaktyczny z Białegostoku „Wyrwani z Niewoli”. Młodzież uczestnicząca w tym ogromnym przedsięwzięciu szkoły bardzo pozytywnie oceniła przegotowane przez „fachowców” prelekcje, a zespól „Wyrwani z Niewoli” pozostawił do tego stopnia niedosyt, iż młodzież oczekuje powtórki koncertu profilaktycznego w niedługim czasie.

Wszystkim Gościom przybyłym w tym dniu do naszej szkoły serdecznie dziękujemy.

Oto przykładowe wypowiedzi uczniów na temat korzyści wynikających z uczestniczenia w spotkaniach:

„ Zmieniłam zdanie na temat osób uzależnionych. Nie są „trędowaci”, musimy być otwarci na pomoc dla nich, bo przecież każdy może zostać jednym z nich… Zrozumiałam istotę uzależnień”

„Spotkania odbywały się w miłej atmosferze, a osoby prowadzące pokazały, że wszyscy możemy wyrywać się ze „swoich nałogów”

„Fajny przekaz, super kontakt z młodzieżą, Najbardziej trafia do młodzieży taka forma. Wspaniałe przeżycie”

„Spotkania dały mi dużo do zrozumienia, pozwoliło mi na przemyślenie pewnych spraw, zmieniło moje nastawienie do życia. Postanowiłam unikać używek każdego rodzaju”

„W obrazowy sposób goście opowiedzieli historie swojego życia dając mi wiele do myślenia na temat używek i czy warto w ogóle je brać…”

„Treści przekazywane w ciekawy sposób, dobry kontakt z młodzieżą, nawiązanie do wiary jako drogi, którą możemy wybrać podczas leczenia z nałogu”