Nasz uczeń na olimpiadzie matematycznej juniorów w Szczecinie!

Już czwarty rok z rzędu uczeń naszej szkoły brał udział w II etapie Olimpiady Matematycznej Juniorów, który odbywa się jak co roku w Szczecinie. Kacper Kowalczyk uczeń klasy drugiej poszedł w ślady swoich starszych kolegów, którzy z sukcesami jako finaliści i laureaci konkursów przedmiotowych z matematyki ukończyli szkołę.

Kacper jako jedyny przedstawiciel powiatu świebodzińskiego znalazł się w trzynastoosobowej grupie uczniów z województwa lubuskiego, którzy zostali zakwalifikowani do II etapu tej olimpiady. Trzeba też dodać, że w rejonie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego na zawodach, które odbyły się 14. 01. 2017r. w Szczecinie, wystartowało 75 osób. Jest to duże osiągnięcie Kacpra! Gratulujemy!