Publiczne Gimnazjum nr 1 w Swiebodzinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Informacja o osiągnięciach uczniów i nauczycieli w roku szkolnym 2015/2016

Email Drukuj PDF

1. W roku szkolnym 2015/2016 zajęcia odbywały się w 23 oddziałach klasowych, w tym w 3 oddziałach przysposabiających do pracy.

W szkole uczyło się 510 uczniów.

18 uczniów posiadało orzeczenie PPP o potrzebie kształcenia specjalnego i zostali oni objęci pomocą w formie zajęć rewalidacyjnych.

156 uczniów posiadało opinię PPP.

Troje uczniów objętych było nauczaniem indywidualnym.

2. Szkoła zatrudniała 52 nauczycieli oraz 13 pracowników administracji i obsługi.

3. Osiągnięcia i sukcesy uczniów:

MATEMATYKA

- Laureat Przedmiotowego Konkursu z Matematyki – Mateusz Mikołajczyk- opiekun Tomasz Józefowski

- Finalista Przedmiotowego Konkursu z Matematyki – Dominik Dolnik opiekun Tomasz Józefowski

- Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów Szczecin 2016 (II etap)– Mateusz Mikołajczyk – opiekun T. Józefowski

- Laureat - Alfik Matematyczny 2015/2016

- I miejsce w województwie klas III – Mateusz Mikołajczyk

- Laureat - Alfik Matematyczny 2015/2016

- I miejsce w województwie klas I – Kacper Kowalczyk

CHEMIA

- 2 Laureatów Przedmiotowego Konkursu z Chemii – Mateusz Mikołajczyk  i Teodor Czyż opiekun L. Czachor

FIZYKA

- Laureat Przedmiotowego Konkursu z Fizyki – Mateusz Mikołajczyk opiekun M. Jaroszewicz

- V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych – Paweł Drzymała opiekun M. Jesionkowska

- Laureaci Konkursu Fizycznego „NIUTON NIE PYTON” pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty M.Urbanowicz, M.Wysocki op. M Jesionkowska

JĘZYK NIEMIECKI

- Laureat Przedmiotowego Konkursu z Języka Niemieckiego – Marvin Rutz– opiekun Alicja Choniawko

HISTORIA

- 2 Finalistów Przedmiotowego Konkursu z Historii – Filip Pihan i Jakub Podlipniak – opiekunowie D. Naumiec i A. Perz

GEOGRAFIA

- 2 Finalistów Przedmiotowego Konkursu z Geografii – Mateusz Mikołajczyk i Dominik Dolnik opiekun S. Rostek

BIOLOGIA

- Finalistka Przedmiotowego Konkursu z Biologii – Alicja Leśniewska opiekun A. Walczak

JĘZYK ANGIELSKI

- I miejsce w X edycji Konkursu Poezji Angielskiej odbywającego się pod hasłem "Peace-ful poems" – Mateusz Derlatka opiekun M. Lemieszko

INFORMATYKA

- Sebastian Szczepański zakwalifikował się jako jeden z dwóch uczniów z województwa lubuskiego do etapu okręgowego ogólnopolskiej X Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów – opiekun D. Dominiak

JĘZYK POLSKI

- II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim – Alicja Leśniewska opiekun I. Rutkowska

- II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Literacki SMS” – A. Zdziennicka – opiekun I. Rutkowska

- Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Krasomóczego w Gorzowie Wlkp.– Alicja Leśniewska opiekun I. Rutkowska

- Nagroda Przewodniczącego Jury w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym w Legnicy – Alicja Leśniewska opiekun I. Rutkowska

- Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Żaganiu – Alicja Leśniewska opiekun I. Rutkowska

- Laureatka Konkursu Literackiego „Radość pisania” pod patronatem LKO – Alicja Leśniewska opiekun I. Rutkowska

- Finalistka Konkursu Literackiego” pod patronatem LKO – Karolina Matusiak opiekun I. Rutkowska

- 2 Lareatów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego org. przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Zielonej Górze - Sara Davidge, Wiktor Szaszkiewicz opiekun M. Sawiak

- Laureatka Konkursu Literackiego „Radość pisania” pod patronatem LKO – Wiktoria Niezbecka opiekun M Sawiak

- Finalista Konkursu Literackiego pod patronatem LKO – Miłosz Byczkowski opiekun M. Sawiak

- Czytelnik Roku Biblioteki Publicznej w Świebodzinie – Daria Pałgan

RELIGIA

- V miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym. Gimnazjada Biblijna – Julia Czeszejko opiekun K. Dawidowska

PLASTYKA

- II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ZABIERZ MNIE TAM WYOBRAŹNIĄ Michał Szylko opiekun E. Szymańczuk

- „Świebodzin w oczach dziecka” nagroda dla Magdaleny Szymańskiej , wyróżnienie dla Wiktorii Jabłońskiej oraz Klaudiusza Konopackiego – opiekun E. Gonta.

- Wystawy w Urzędzie Gminy prezentujące osiągnięcia uczniów PG1

 

TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM

- I miejsce indywidualnie – Kacper Szulc opiekun J. Monczyn

- II miejsce drużynowo – opiekun J. Monczyn

WYCHOWANIE FIZYCZNE

- IV MIEJSCE W KLASYFIKACJI GENERALNEJ GIMNAZJÓW LOM

- 1 miejsce w finale wojewódzkim LOM w Badmintonie chłopców (Oskar i Dominik Ptak, Łukasz Fliger)

- 3 miejsce  w finale wojewódzkim LOM w Badmintonie dziewcząt (Anna Zdziennicka, Kamila Antkowiak, Dominika Stępień)

- 3 miejsce  w finale wojewódzkim LOM w Piłce Ręcznej chłopców

- 3 miejsce  w finale wojewódzkim LOM w Piłce Ręcznej dziewcząt

- 6 miejsce  w finale wojewódzkim LOM w Szachach drużynowych (Klaudia Jaroch, Mateusz Mikołajczyk, Szymon Kaczmarek i Adam Naumiec)

- finał wojewódzki LOM w Lekkiej Atletyce – sztafetowe biegi przełajowe chłopców

- finał wojewódzki LOM w Lekkiej Atletyce – w biegu na 100 m (M. Kowalczyk) i rzucie oszczepem (P. Radkiewicz)

- awans do etapu rejonowego w piłce nożnej dziewcząt

- awans do etapu rejonowego w unihokeju dziewcząt

- prowadzono blog -  http://blogiceo.nq.pl/swiebodzinsportowajedynka2/

- w ramach Tygodnia Szkoły zorganizowano Turniej Kopernikański

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW KLAS PRZYSPOSABIAJĄCYCH DO PRACY

- Laureat konkursu „Widzisz. Nie zgadzaj się! Reaguj!” pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego – Mateusz Majkowski opiekun M. Kaliszak

- III miejsce w Wojewódzkim Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta OHP

DZIAŁANIA I OSIĄGNIĘCIA ZESPOŁU WOKALNO –TEATRALNEGO (opiekunowie M. Sawiak, E. Szymańczuk, M. Dalidowicz)

- „Cytaty z Szekspira” wystawa zdjęć Joanny Matyjaszczyk, absolwentki PG1 Świebodziński Dom Kultury, Kawiarnia „Mimoza” i zbiórka datków na konto Rady Rodziców z przeznaczeniem na warsztaty artystyczne dla uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 (11.09.2015)

- Warsztaty „Żywe obrazy” zorganizowane dla dzieci i młodzieży ze Szczańca, Szczaniecki Ośrodek Kultury (11.10.2015)

- Wieczór autorski poetki Marii Szafran w galerii Inspiracje przy ŚDK, Sekcji Literackiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wiersze czytały: Aneta Gruszeczka, Joanna Lipka, Julia Czeszejko, Julia Małagocka, Róża Kułak (29.10.2015)

- Maria Szafran i przyjaciele – wieczór poetycki w Bibliotece Miejskiej, filia na os. Łużyckim, na zaproszenie Sekcji Literackiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wiersze czytały: Aneta Gruszeczka, Joanna Lipka, Julia Czeszejko, Julia Małagocka, Róża Kułak (03.11.2015)

- V Warsztaty Technik Teatralnych w Szczańcu SzOK (szermierka – tańcząc z historią, warsztaty dziennikarskie, wykonanie i animacja lalek) (13.-15.11.2015)

- Koncert „Świat jest teatrem” Szczaniecki Ośrodek Kultury (15.11.2015)

- wystawa fotografii „Cytaty z Szekspira” – Restauracja „Mimoza” –listopad 2015

- „Mimozami Szekspir się zaczyna”- wspólne czytanie Szekspira w restauracji „Mimoza”, Julia Małagocka, Aneta Gruszeczka, Julia Czeszejko, absolwenci PG1, nauczyciele i zaproszeni goście (27.11.2015)

- Wieczór poezji adwentowej -na zaproszenie Sekcji Literackiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ŚDK - galeria „Inspiracje”, wiersze czytały: Aneta Gruszeczka, Joanna Lipka, Julia Czeszejko, Julia Małagocka, Róża Kułak (09.12.2015)

- Gala sportu - koncert uświetniły swoim występem Emilka Ceglarek i Ala Bubernak (20.12.2015)

- „Kocham, jak to łatwo powiedzieć” - wieczór poezji na zaproszenie Sekcji Literackiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ŚDK - galeria „Inspiracje”, wiersze deklamowały: Julia Czeszejko, Róża Kułak, Joanna Lipka, Aneta Gruszeczka (11.02.2016)

- Dzień Otwartych Drzwi - prezentacja osiągnięć Zespołu dla przyszłych uczniów PG1 i ich rodziców, wystawa kostiumów, fragmentów scenografii , lekcja szycia, koncert uczniów i absolwentów PG1 (20.02.2016)

- Którędy na Broadway?- spotkanie z Kingą Taront, absolwentką PG1, obecnie studentką studium aktorsko- wokalnego w Gdyni, która dostała się na New York Film Academy - wydział One-Year Musical Theatre Conservatory (26.02.2016)

- Szkolny dzień z Szekspirem - happening zorganizowany przez Szkolne Koło Teatralne, wystawa prac plastycznych uczniów klas 3, koncert w wykonaniu Emilii Ceglarek, Julii Stróżczyńskiej, Radka Babireckiego (11.03.2016)

- Nawiązanie współpracy z Wrocławskim Teatrem Współczesnym dotyczącej udziału w projekcie „Jak poprzez teatr poznawać świat” realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (17-19.03. 2016)

- Lubuski Młodzieżowy Festiwal Piosenki PROARTE - etap powiatowy, Roksana Szkiela z akompaniamentem Kuby Dumanowskiego, który otrzymał wyróżnienie specjalne za autorski akompaniament, Katarzyna Piórkowska, Julia Stróżczyńska, Alicja Bubernak - nominacja do etapu wojewódzkiego (31.03.2016)

- „Otwarta scena” cz.5 - sala widowiskowa ŚDK – prezentacja talentów publiczności miasta, udział wzięli: Roksana Szkiela, Radek Babirecki, Alicja Grochowina, Alicja Bubernak (08.04.2016)

- „Świebodzin w obrazy zaklęty”- warsztaty i koncert podczas finału konkursu  „Świebodzin moje miasto” organizowanego przez PSP7, prowadzenie warsztatów- Alicja Grochowina, Alicja Bubernak, koncert- Roksana Szkiela, Alicja  Bubernak, Alicja Grochowina (23.04.2016)

- Lubuski Konkurs Recytatorski PROARTE- Aneta Gruszeczka - laureatka gminnego etapu konkursu (26.04.2016)

- Lubuski Młodzieżowy Festiwal Piosenki PROARTE- Alicja Bubernak - finał wojewódzki (5.05.2016)

- „Testament Szekspira”- spektakl wokalno - teatralny zrealizowany przez uczniów, absolwentów i nauczycieli z PG1, 45 uczniów  + 3 opiekunów

(19, 20.05.2016)

- „Byli, są i będą- Świebodzinianie Miastu”- wieczór poezji na zaproszenie Sekcji Literackiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ŚDK- galeria „Inspiracje”, wiersze czytały: Aneta Gruszeczka, Joanna Lipka, Julia Czeszejko, Julia Małagocka, Róża Kułak, Nikola Napieralska (07.06.2016)

- VI Lubuski Gimnazjalny Festiwal Piosenki „Muzyczna Sowa, Gimnazjum nr 4 w Zielonej Górze - koncert finałowy, wyróżnienia dla Alicji Bubernak i Emilii Ceglarek (11.06.2016)

- „Zaczarowane kapelusze” warsztaty artystyczne dla dzieci ze Świetlicy Inicjatyw Twórczych, prowadzenie wolontariusze z Zespołu:  Roksana Szkiela, Nikola Napieralska,  Aneta Gruszeczka, Julia Małagocka (21.06.2016)

- „Noc świętojańska”- koncert podczas imprezy plenerowej organizowanej przez ŚDK i restaurację „Mimoza”- udział Radek Babirecki i Roksana Szkiela (21.06.2016)

DZIAŁANIA WOLONTARIATU:

- CARITAS – wolontariat liczył 25 uczniów naszej szkoły.

- Zrealizowano 2 spotkania mikołajkowe dla 45 dzieci.

- Wolontariusze wzięli udział w Ogólnopolskich zbiórkach żywności przed świętami. Zbierano żywność w sklepach dla najbardziej potrzebujących, którzy otrzymali paczki na święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

- Grupa naszej młodzieży bardzo aktywnie włączyła się w Wolontariat Światowych Dni Młodzieży w Świebodzinie w dniach 20 –25.07.2016r. Przygotowała pobyt młodzieży z Niemiec. Młodzi działali w sekcjach muzycznych, medycznych , językowych. Pomagali przygotować i przeprowadzić ogólne spotkanie młodych z regionu w uczestniczyło 3 tysiące młodych z całego świata, którzy gościli w naszym regionie.

WOLONTARIAT SZKOLNY - wolontariat liczył 44 uczniów naszej szkoły, z czego 26 otrzymało wyróżnienia za swoje zaangażowanie.

- Przeprowadzono akcję charytatywną „SZLACHETNA PACZKA”, w którą włączyli się również nauczyciele.

- W ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym organizowano zbiórki żywności w świebodzińskich sklepach: Biedronka, Intermarche, Netto.

INNE DZIAŁANIA:

- GRA MIEJSKA „ZAWODY W ZAWODY” – koordynator A. Boruszewska

- SPÓŁDZIELNIA UCZNIOWSKA „JEDYNKA” – opiekun A. Walczak

- udział w kolejnej edycji programu Trzymaj Formę:

- współpraca z LORO

- współpraca z Sanepidem

- współpraca z ARMiR

- aktywność na przerwie „Roztańczona przerwa”

- praca Samorządu Szkolnego na rzecz Hospicjum w Zielonej Górze

- „ŻYWE LEKCJE HISTORII” – warsztaty rycerskie, etos rycerski, rzemiosło średniowieczne

- współpraca z ZHR – TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY

- cykliczne zajęcia integracyjne dla klas I – sierpień

- „Dzień bezpieczeństwa”- współpraca z Johnson Controls koordynator M. Skrzypczak

- „Jarmark Bożonarodzeniowy” skierowany do mieszkańców Świebodzina i okolic – op. J. Monczyn, E. Dębowska, E. Gonta, I. Bloch

- uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Radość pisania” pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty

Uroczystości i imprezy szkolne:

- PASOWANIE NA GIMNAZJALISTĘ

- APELE OKOLICZNOŚCIOWE: ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI, ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

- BAL ABSOLWENTA

- UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO