Ogólnopolski sukces literacki Klaudii Stanulewicz

Konkurs „Literacki SMS. Poezja i proza na 160 znaków” ” jest organizowany już od 7 lat. Cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem uczniów z całego kraju. Tegoroczna edycja zgromadziła 340 prac, wśród których, po raz pierwszy, znalazły się teksty uczniów spoza granic Polski, mianowicie z Francji i Luksemburga.

Patronat honorowy nad konkursem objęli posłowie na sejm: Izabela Leszczyna i  Andrzej Gawron, Minister Edukacji Narodowej - Anna Zalewska, Wojewoda Śląski -  Jarosław Wieczorek oraz Śląski Kurator Oświaty - Urszula Bauer.

21 marca 2017 r., w Światowym Dniu Poezji, w Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu, odbył się finał konkursu. Jury postanowiło nagrodzić prace pięciu gimnazjalistek. W gronie wyróżnionych znalazła się  Klaudia Stanulewicz, ucz. kl. III D ( opiekun - Iwona Rutkowska). Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku laureatki tego konkursu została również uczennica naszej szkoły - Ania Zdziennicka (opiekun - I. Rutkowska).