Publiczne Gimnazjum nr 1 w Swiebodzinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ZESPÓŁ

Testament Szekspira

Email Drukuj PDF

Testament Szekspira”

kolejna premiera w wykonaniu Zespołu wokalno-teatralnego

 

 

 

 

Dnia 19 maja 2016 w sali widowiskowej Świebodzińskiego Domu Kultury odbyła się uroczysta premiera kolejnego spektaklu muzycznego w wykonaniu „Zespołu” wokalno-teatralnego.

Tym razem musical, będący podsumowaniem Świebodzińskiego Roku z Szekspirem „Świat jest teatrem”, nawiązywał do biografii i twórczości Williama Szekspira, muzyka zaś pochodziła z serii filmów o agencie 007- Jamesie Bondzie. Akcja jednak została przeniesiona w czasy bardziej współczesne, do ekskluzywnej angielskiej szkoły dla dziewcząt, w której grupa uczennic pod kierunkiem pragnących zmian nauczycieli próbuje wystawić „Hamleta”, spotykając się z gwałtownym sprzeciwem części grona pedagogicznego. Do tego pojawia się tajemnicza sprawa testamentu W. Szekspira, duch jego samego, nad wszystkim zaś czuwają Stacy, Mary i Lucy -wiedźmy z „Makbeta”. Wszystko oczywiście kończy się dobrze- w iście amerykańskim stylu.

Wydaje się, że ten splot wątków, zdarzeń i postaci spodobał się licznie zgromadzonej widowni, która podziękowała młodym artystom owacją na stojąco.

W musicalu nie zabrakło też „żywych” instrumentów, widowiskowych kostiumów i zbiorowych układów tanecznych, w pełni przygotowanych i wykonanych przez członków grupy.

W prace nad spektaklem zaangażowało się 47 osób – nauczycieli, uczniów i absolwentów naszego gimnazjum, pracujących cały rok w 4 grupach: teatralnej, wokalno-instrumentalnej, tanecznej, krawiecko-scenograficznej.

Cały projekt Świebodzińskiego Roku z Szekspirem „Świat jest teatrem” mógł dojść do skutku dzięki wsparciu i współpracy z wieloma osobami i instytucjami. Dziękujemy bardzo Dyrekcji PG 1, Burmistrzowi Świebodzina, Świebodzińskiemu Domowi Kultury, Szczanieckiemu Ośrodkowi Kultury, Restauracji -Kawiarni „Mimoza”, firmom: Postęp, Recaro, Docdata, Kico, portalowi „Twój Głos. Info” i Telewizji Świebodzińskiej.

link do galerii

Sukces naszej uczennicy na Lubuskim Festiwalu Piosenki PRO ARTE

Email Drukuj PDF

Z radością informujemy, że uczennica klasy 3g naszego gimnazjum, Alicja Bubernak, wywalczyła nominację do wojewódzkiego etapu Lubuskiego Festiwalu Piosenki w kategorii „Scena Młodzieżowa”, uzyskując tym samym tytuł laureata przeglądu powiatowego. Alicja wykonała utwór „Boję się” z musicalu „Romeo i Julia” i jako jedyna gimnazjalistka została nominowana do udziału w finale.

Więcej…

Teatralna przygoda Zespołu

Email Drukuj PDF

Członkowie „Zespołu” od początku jego istnienia odwiedzają najlepsze teatry i muzea w Polsce. W ten sposób zwiedzili już Warszawę, Trójmiasto i Wrocław. W tym roku ponownie zawitali do stolicy Dolnego Śląska, zwiększając przy okazji ilość obejrzanych spektakli do trzech. Zaraz po przyjeździe 18.03.2016 zwiedzili multimedialną wystawę „7 cudów Dolnego Śląska” we wrocławskim Ratuszu, wjechali na 50 piętro Sky Tower, skąd podziwiali panoramę miasta oraz – co stanowiło główny punkt programu tego dnia- poznali Teatr Muzyczny Capitol zarówno od kulis, jak i od strony widowni. Spektakl „Y” z muzyką zespołu The Beatles w niezwykłym wykonaniu i aranżacjach sprowokował trwające długo w nocy dyskusje i rozważania. Dla większości było to pierwsze zetknięcie z teatrem niekonwencjonalnym, współczesnym i nieprzewidywalnym.

Więcej…

„Świat jest teatrem” - „Zespół” w Szczańcu.

Email Drukuj PDF

 

„Świat jest teatrem” - „Zespół” po raz piąty w Szczańcu.

 

W dniach 13.11.2015 – 15.11.2015 „Zespół” wokalno –teatralny działający przy naszym gimnazjum po raz piąty przebywał na Warsztatach Technik Teatralnych w Szczańcu. Ich celem jest zintegrowanie grupy i lepsze poznanie się –zwłaszcza w przypadku nowych członków Zespołu, zdobycie nowych doświadczeń i wiedzy, rozwój umiejętności oraz poznanie nowych technik i dziedzin wiedzy. Jak co roku, warsztaty kończą się koncertem, który jest podziękowaniem dla społeczności Szczańca za gościnę i życzliwe przyjęcie. W tym roku nosił on tytuł „Świat jest teatrem i inspirowany był twórczością W. Szekspira.

 

Więcej…

Poezja łączy pokolenia

Email Drukuj PDF

Poezja łączy pokolenia

współpraca Grupy Teatralnej z Sekcją Literacką UTW

Więcej…

Strona 1 z 6