Publiczne Gimnazjum nr 1 w Swiebodzinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

JĘZYK ANGIELSKI

MUFFIN'S DAY

Email Drukuj PDF

Piątego kwietnia odbyła się już trzecia edycja Święta Muffinki. Uczniowie przygotowali kolorowe plakaty i napisy w języku angielskim, które zostały rozwieszone na terenie całej szkoły. Rozdawane były również przepisy jak przygotować te pyszne babeczki. Podczas długiej przerwy odbył się pokaz pieczenia smakołyków, uczennice objaśniały sposób wykonania i pokazywały niezbędne składniki.  Jednak największą popularnością cieszyły się muffinki przygotowane przez naszych uczniów. Wszystkim dopisywały apetyt i dobry humor.

 

Więcej…

I miejsce w Konkursie Poezji Angielskiej

Email Drukuj PDF

W piątek 11 marca 2016 roku uczeń naszej szkoły Mateusz Derlatka z klasy 3e wraz z Panią Moniką Lemieszko udali się do Zielonej Góry do Zespołu Szkół Ekologicznych na Finał X edycji Konkursu Poezji Angielskiej, w tym roku odbywającej się pod hasłem "Peace-ful poems". Na miejscu okazało się, iż uczeń naszej szkoły zdobył I miejsce a jego wiersz spodobał się najbardziej z sześćdziesięciu nadesłanych na konkurs prac. Mateuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zachęcamy do lektury zwycięskiego utworu:)

 

Więcej…

Christmas Guessing Game

Email Drukuj PDF

Dnia 10.12.2014 roku odbyła się już druga edycja "Christmas Guessing Game" ("Zagadkowa Zabawa Świąteczna"). Zadaniem uczniów było odszukanie haseł świątecznych, kierując się wskazówkami podanymi na plakatach, rozwieszonych na terenie całej szkoły. Zarówno wskazówki, jak i zagadki napisane były w języku angielskim.
Zabawa cieszyła się ogromną popularnością wśród uczniów.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy:

I miejsce Karol Kordeczka i Michał Mierzwa klasa IIIb
II miejsce Marek Urbaniak i Paweł Urbaniak klasa Ie
III miejsce Miłosz Skubarczewski klasa Ie

English Around Me

Email Drukuj PDF

W dniach 21-27.11.2014 roku, w naszej szkole, odbyła się wystawa zorganizowana przez uczniów oraz nauczycieli języka angielskiego pt. "English Around Me". 
Zadaniem uczniów było odnalezienie i przetłumaczenie  napisów znajdujących się na ulotkach, etykietach oraz  opakowaniach po różnych produktach.

Więcej…

Wycieczka do Londynu

Email Drukuj PDF

Szkolne wycieczki zazwyczaj mają miejsce w granicach naszego kraju, bądź najbliższych jego sąsiadów. Nasza szkoła postanowiła to zmienić i zorganizowała wyjazd do oddalonego o 1076 kilometrów Londynu.

Więcej…

Strona 1 z 2