Publiczne Gimnazjum nr 1 w Swiebodzinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

UCZNIOWIE

Informacja o osiągnięciach uczniów i nauczycieli w roku szkolnym 2015/2016

Email Drukuj PDF

1. W roku szkolnym 2015/2016 zajęcia odbywały się w 23 oddziałach klasowych, w tym w 3 oddziałach przysposabiających do pracy.

W szkole uczyło się 510 uczniów.

18 uczniów posiadało orzeczenie PPP o potrzebie kształcenia specjalnego i zostali oni objęci pomocą w formie zajęć rewalidacyjnych.

156 uczniów posiadało opinię PPP.

Troje uczniów objętych było nauczaniem indywidualnym.

2. Szkoła zatrudniała 52 nauczycieli oraz 13 pracowników administracji i obsługi.

Więcej…

DYPLOMY DLA LAUREATÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Email Drukuj PDF

Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów województwa lubuskiego , organizowanych w roku szkolnym 2015/2016 przez Lubuskiego Kuratora Oświaty,dbyło się w Centrum Edukacji Artystycznej Filharmonii Gorzowskiej w Gorzowie Wielkopolskim

W dniu 12.04.2016 r podczas uroczystości pogratulowano wszystkim laureatom, zostały wręczone dyplomy oraz nagrody.

Nasza szkoła Gimnazjum Nr 1 w tym roku może poszczycić się trzema laureatami, z pięciu przedmiotów, którzy zapracowali na ten tytuł : Mateusz Mikołajczyk z klasy III G zajął II miejsce spośród wszystkich laureatów zdobywając ten tytuł aż z trzech przedmiotów: matematyki, chemii i fizyki oraz Teodor Czyż klasa II A z chemii i Marvin Rutz klasa IB z języka niemieckiego.

Więcej…

Konkurs plastyczny ,,Świebodzin w oczach dziecka”

Email Drukuj PDF

Od 1997 roku Muzeum Regionalne wraz z Publiczną Szkoła podstawową Nr 7 organizuje Konkurs plastyczny ,,Świebodzin w oczach dziecka”, adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu miasta , gminy a także powiatu świebodzińskiego. Tematyka prac obejmuje wszelkie inspiracje z pejzażu , zabytków i zespołów budowlanych Świebodzina.

19 kwietnia 2016 roku w Muzeum Regionalnym w Świebodzinie odbyła się wystawa pokonkursowa prac wytypowanych do nagród i wyróżnień . Jury w składzie:

1.Leszek Frey-Witkowski – artysta rysownik - przewodniczący

2. Danuta Miliszewska – historyk sztuki - sekretarz jury

3.Piotr Węcławski – artysta fotograf - członek jury

4.Irena Szarek – miłośniczka prac dzieci

5. Tadeusz Bardelas – artysta rzeźbiarz

6. Anna Świątek – z-ca dyrektora PSP7 im. Janusza Korczaka w Świebodzinie

nagodziło między innymi naszych uczniów:

-Magdalenę Szymańską , klasa III c, która otrzymała nagrodę,

Więcej…

W drodze po laury

Email Drukuj PDF

Konkursy przedmiotowe Lubuskiego Kuratora Oświaty cieszą się wśród gimnazjalistów dużym zainteresowaniem. Rokrocznie wielu uczniów w listopadzie rozpoczyna zmagania z wybranymi przedmiotami, wierząc w swoje umiejętności, wiedzę i sukces. Każdy ze startujących w trzystopniowym konkursie liczy na osiągnięcie, dającego prestiż, uznanie i całkiem wymierne korzyści, tytułu laureata. Jego zdobycie to nie jest jednak prosta sprawa. Trzeba bowiem wykazać się poza programową wiedzą i umiejętnościami już na etapie szkolnym, potem rejonowym i wojewódzkim. Stopień trudności rośnie wraz z kolejnymi zawodami.

W bieżącym roku szkolnym do konkursów przedmiotowych przystąpiło 158 uczniów z klas od 1 do 3. Do etapu rejonowego, uzyskując 80 i więcej procent możliwych do zdobycia punktów, przeszło 43 uczniów. Niektórzy starowali w kilku konkursach. Na etapie wojewódzkim szkołę reprezentować będzie 13 potencjalnych finalistów i laureatów.

Mateusz Mikołajczyk z klasy 3g ubiega się o 4 tytuły z fizyki, chemii, geografii i matematyki.

Oskar Ptak z 3g ubiega się o 2 tytuły z fizyki i chemii.

Dominik Dolnik z 3 g ubiega się o 2 tytuły z geografii i matematyki.

Alicja Leśniewska z 3e kolejny już rok pragnie zdobyć laury w konkursie biologicznym. Jest już ubiegłoroczną laureatką tego konkursu.

O tytułu laureatów walczą także:

Marvin Rutz z klasy 1 b z języka niemieckiego, Teodor Czyż z klasy 2a z chemii, Filip Pihan z 3a z historii, Jakub Podlipniak z klasy 2e z historii.

Należy też wspomnieć o nauczycielach przygotowujących uczniów do kolejnych startów. Z matematyki opiekę na finalistami sprawuje pan Tomasz Józefowski. Do konkursu z chemii uczniów przygotowuje pani Lucyna Czachor. Zmagania z fizyką wspiera pani Małgorzata Jaroszewicz. W tajniki geografii uczniów wprowadza pan Sławomir Rostek, z biologii uczennicę prowadzi pan Artur Walczak, do historii przygotowują pani Danuta Naumiec i pan Andrzej Perz, a z języka niemieckiego z uczniem pracuje pani Alicja Choniawko.

Gratulujemy dotychczasowych sukcesów finalistom i ich opiekunom, trzymamy mocno kciuki za dalsze owocne starty naszych uczniów.

 

Więcej…

Posumowanie konkursów przedmiotowych

Email Drukuj PDF

Posumowanie konkursów przedmiotowych

 

Wszystkie konkursy przedmiotowe Lubuskiego Kuratora Oświaty są już zakończone.

Niezmiernie cieszą sukcesy naszych uczniów.

Do grona prezentowanych już wcześniej laureatów i finalistów dołączyli kolejni. Wśród czworga uczestników startujących w etapie wojewódzkim zawodów matematycznych mamy aż dwóch laureatów, z których Marek Wysocki z 3e jest podwójnym tegorcznym laureatem. Drugą laureatką z matematyki jest Gabriela Bartoszewska z klasy 3i. Nie zawiodła też laureatka konkursu z języka polskiego - Joanna Matyjaszczyk, która uplasowała się na drugim miejscu w województwie. Kolejni finaliści to matematycy; Marta Miecznikowska z klasy 3i oraz Michał Urbanowicz z klasy 2f.

Udział w konkursach przekłada się na wymierne korzyści. Laureaci otrzymują roczne oceny celujące z przedmiotów konkursowych oraz zwolnienie z części egzaminu gimnazjalnego i 100% wynik egzaminu. Z takim wspaniałym bagażem naukowych doświadczeń ruszą do wybranych szkół ponadgimnazjlnych, gdzie na pewno będą przyjęci entuzjastycznie. Powodzenia!

Strona 1 z 3