• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Obsługa kadrowo-płacowa w Krakowie

admin      0    989 Views

Obsługa kadrowo-płacowa w Krakowie

Obsługa kadrowo-płacowa w Krakowie i okolicach – gdzie jej szukać?

Obsługa kadrowo-płacowa jest kluczowym elementem każdej firmy – zarówno z perspektywy pracodawców, jak i pracowników. To bowiem właśnie od tego rodzaju formalności zależy bowiem między innymi rozliczanie podatków czy wypłacanie wynagrodzenia na czas. Jak jednak wybrać usługi kadrowo-płacowe, by te kwestie przestały być problemem, a stały się tylko zwykłą formalnością?

Obsługa kadrowo płacowa – jak wybrać?

Wybierając usługi z zakresu obsługi kadrowo-płacowej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Pierwszym z nich są oczywiście kwalifikacje osób, które mają ją wykonywać. Ich lista rozpoczyna się od dyplomów uczelni wyższych z odpowiednich kierunków – nie jest to jednak jedyny warunek. Księgowe wykonujący usługi kadrowo-płacowe powinni posiadać także aktualne szkolenia i wiedzę dotyczącą najnowszych przepisów. Dodatkowym atutem firmy oferującej dopełnienie tego rodzaju formalności jest interdyscyplinarny zespół, w którym dany specjalista może korzystać z pomocy ekspertów z innych dziedzin.

Co więcej, biuro księgowe czy rachunkowe oferujące usługi kadrowo-płacowe powinno również posiadać odpowiednie ubezpieczenia czy inne gwarancje, które mają zastosowanie w przypadku popełnienia błędu. Dzięki temu w przypadku jakichkolwiek problemów masz pewność, że nie ucierpi na nich Twoje przedsiębiorstwo. Dodatkowym atutem w tej kategorii z pewnością będą też referencje od zadowolonych klientów – im ich więcej, tym większa szansa, że Twoje kadry trafią w dobre ręce.

Zakres obsługi kadrowo-płacowej – jak dobrać go do potrzeb firmy?

Usługi kadrowo-płacowe to szerokie pojęcie, pod którym może kryć się wiele różnych usług. Wiele biur księgowych i rachunkowych oferuje je w obszernych pakietach. Skąd jednak wiadomo, że wszystkie będą przydatne dla Twojego biznesu? Aby uniknąć wydawania pieniędzy na niepotrzebne usługi, najlepiej zatem zdecydować się na firmy oferujące elastyczne podejście do usług kadrowo-płacowych. W ich przypadku oferta obejmuje najczęściej:

  • Prowadzenie akt pracowników i wyliczanie wynagrodzeń
  • Przygotowywanie dokumentów: regulaminów, wzorców, umów i ich edycja
  • Prowadzenie dokumentacji dotyczącej ubezpieczeń społecznych i ubezpieczeń -zdrowotnych pracowników.
  • Sporządzanie deklaracji rozliczeniowych oraz ich wysyłka do właściwego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
  • Rozliczenia PFRON oraz PKK
  • Przeglądy procesów kadrowych i wyników naliczania wynagrodzeń pod kątem ich zgodności z zawieranymi umowami oraz obowiązującymi regulaminami i przepisami prawa.
  • Przygotowanie firmy do kontroli ze strony organów państwowych.

Financial Center – obsługa kadrowo-płacowa na najwyższym poziomie

Szukasz biura księgowego, które łączy w sobie wszystkie powyższe cechy – i wiele więcej? Financial Center ma dla Ciebie idealną propozycję. Nasza obsługa kadrowo-płacowa dopasuje się do wymagań Twoich i Twojej firmy, jednocześnie zapewniając Ci pełną dokładność i kompleksowość każdego z naszych działań. Sprawdź naszą obsługę kadrowo płacową na: https://fcenter.pl/obsluga-kadrowo-placowa/

Leave a Reply

Skip to content